Pytania i odpowiedzi

Jakie są przeciwwskazania do wykonania testu LEAP MRT
  • Antybiotykoterapia
  • Leukopenia poniżej 2 000 krwinek białych/ml
  • Leukocytoza powyżej 15 000 krwinek białych/ml
  • Przyjmowanie leków immunosupresyjnych (zalecana przerwa – 4 tygodnie)
  • Przyjmowanie sterydowych leków przeciwzapalnych i przeciwalergicznych (zalecana przerwa: 14 dni przy długo działających, 2 dni przy krótko działających)
  • Chemioterapia (zalecana przerwa – 4 tygodnie)
  • Radioterapia (zalecana przerwa – 7 tygodni)
Jakie objawy mogą mieć związek z nadwrażliwością pokarmową?

Pacjenci bardzo często cierpią na bóle brzucha, zaparcia, biegunki, gazy oraz problemy z nadwagą i otyłością. Bardzo częste są też problemy skórne – trądzik, suchość skóry, egzemy. Często pojawiają się także bóle głowy, migreny, przewlekłe zmęczenie, problemy ze snem oraz nadwagą i otyłością. Badania potwierdzają także zdecydowaną poprawę zdrowia w przypadku pacjentów z dolegliwościami takimi jak bóle stawów, autyzm czy ADHD.

Jak przygotować się do pierwszej konsultacji?

Nie ma potrzeby żeby się specjalnie przygotowywać. Pomocne będzie dla mnie, jeśli będziesz prowadził/a przez 3 dni dzienniczek żywieniowy w którym zapiszesz wszystko co jadłeś przez trzy kolejne dni (włączając w to napoje i przekąski) razem z godzinami o których spożywałeś/aś poszczególne produkty.

Kto powinien wybrać się na wizytę?

Konsultacje dietetyczne są nie tylko dla ludzi z nadwagą i otyłością czy cierpiących na choroby dietozależne jak cukrzyca, choroby serca, nadciśnienie, celiakia, alergie i nadwrażliwości pokarmowe. Są dla każdego kto chce poznać zasady zdrowego odżywiania, sprawdzić jakość swojej diety czy po prostu poznać odpowiedź na nurtujące go pytania związane z dietą i zdrowym trybem życia.

Jak działa analiza składu ciała? Czy jest bezpieczna?

Analiza składu ciała jest zupełnie bezpieczna i bezbolesna. Jest przeprowadzana za pomocą urządzenia podobnego do zwykłej wagi. Dzięki przesyłaniu impulsów poprzez ciało zupełnie nieinwazyjnie pokazuje oprócz masy ciała zawartość tkanki tłuszczowej, mięśniowej, wody i kości, ilość tłuszczu brzusznego, wiek metaboliczny, podstawową przemianę materii oraz oblicza wskaźnik BMI.

Jak wygląda indywidualny jadłospis?

Indywidualnie zbilansowany jadłospis jest dostosowany do Twojego trybu życia, tego co lubisz jeść, wykluczając to czego nie lubisz. Każdy posiłek ma podaną konkretną ilość składników, zarówno w gramach jak i kuchennych objętościach, jak np łyżki, szklanki czy opakowania w których jest sprzedawany.

Czy posiłki z indywidualnego jadłospisu zawierają odpowiednią ilość składników odżywczych?

Każdy jadłospis jest zbilansowany pod względem zawartości kalorii, białka, tłuszczu i węglowodanów oraz bogaty w witaminy i składniki mineralne. . Jeśli jest to jadłospis w konkretnej jednostce chorobowej oprócz tego są także zbilansowane lub wykluczone składniki bądź produkty bogate w składniki które należy wykluczyć.

Jak często odbywają się wizyty kontrolne?

Wizyty kontrolne są ustalane indywidualnie, zazwyczaj odbywają się co 2-3 tygodnie.

Czy odchudzając się w gabinecie muszę się decydować na zamówienie indywidualnego jadłospisu?

Nie, jeśli nie chcesz indywidualnego jadłospisu to możesz stosować się po prostu do zaleceń przekazanych Ci na konsultacjach i swoją terapię odchudzającą bazować na nich i przykładowych przepisach które dostaniesz.

Jak wygląda pierwsza wizyta w gabinecie?

Pierwsza konsultacja to dłuższa rozmowa, w trakcie której zostanie przeprowadzony wywiad żywieniowy. Zanalizuję Twoje błędy żywieniowe, ustalimy wspólnie indywidualny plan działania, dostaniesz dostosowane do Ciebie zalecenia. Zbadam skład Twojego ciała i zmierzę Twoje obwody aby móc później monitorować postępy. Na konsultacji możesz zamówić indywidualny dostosowany do Ciebie i Twoich potrzeb jadłospis żywieniowy.

Jak wyglądają kolejne konsultacje?

Wizyty kontrolne są nieco krótsze. Na każdej także zostanie zmierzony skład Twojego ciała i obwody, aby ocenić postępy. Podam Ci nowe pomysły na smaczne dania, zmotywuję Cię do realizacji dalszego planu, rozwieję Twoje wątpliwości, odpowiem na pytania i pomogę rozwiązać problemy, tak abyśmy wspólnie osiągnęli Twój wymarzony cel. Po każdej konsultacji kontrolnej możesz zamówić nowy jadłospis z nowymi posiłkami.