Poradnia internetowa

 

Witaj w Internetowej poradni dietetycznej!

Cennik poradni online znajdziesz klikając tutaj.

Co to jest dietetyk online?

Dietetyk online jest usługą identyczną jak ta w gabinecie, z tą różnicą, że może z niej skorzystać każdy, niezależnie od miejsca zamieszkania czy swojej mobilności.

Dla kogo jest dietetyczna poradnia internetowa?

Poradnia jest dla osób, które nie mogą dojechać na wizytę w gabinecie. Jeśli jesteś z innego miasta, czy nawet mieszkasz poza granicami kraju lub po prostu nie masz czasu – możemy spotkać się w umówionym terminie na konsultacji poprzez skype lub telefon. Nie bój się, uzyskasz w trakcie takich konsultacji tyle samo istotnych informacji co w gabinecie. Niezależnie, czy Twoim celem jest zrzucenie niechcianych kilogramów, czy porada związana z chorobą, czy żywieniem po zabiegu chirurgicznym w obrębie przewodu pokarmowego.

Jak wygląda konsultacja online?

Pierwszym krokiem jest kontakt mailowy ([email protected]) lub telefoniczny (603 223 633), w celu określenia rodzaju konsultacji i zrealizowania przelewu (ewentualny jadłospis płatny jest po konsultacjach). Potem przesyłam Ci dokumenty do wypełnienia i ustalamy wspólnie datę i godzinę. Kolejnym krokiem jest wypełnienie przez Ciebie ankiety i dzienniczka i odesłanie ich wraz z dokumentacją medyczną (jeśli taką masz) i spotykamy się w umówionym terminie przed komputerami na skype, lub odbywamy konsultacje przez telefon. W trakcie możesz robić notatki, po odbytej konsultacji także prześlę Ci także zalecenia, tak jak dostałbyś je na konsultacji w gabinecie. Jeśli decydujesz się na indywidualny jadłospis, to przesyłam go potem na maila w ustalonym terminie. Cennik znajdziesz klikając tutaj.

Konsultacje odbywają się poprzez skype (diet-expert), bądź platformę Google Meets.

 

Jak często spotykamy się na konsultacjach online?

Zależnie od tego co jest powodem odbycia konsultacji. Może być to jednorazowa konsultacja związana z jakimś problemem zdrowotnym, czy na przykład leczeniem onkologicznym lub mogą to być cykliczne spotkania związane z odchudzaniem co 2-4 tygodnie, tak samo jak w gabinecie.

Czym różni się konsultacja internetowa od tej w gabinecie?

Główną różnicą jest to, że nie musisz wychodzić z domu. Jeśli masz małe dziecko lub nie jesteś w stanie dojechać do mnie w związku z odległością lub stanem Twojego zdrowia to jest to opcja idealna dla Ciebie. Jedyną różnicą jest to, że w trakcie konsultacji przez skype lub telefon nie wykonujemy analizy składu ciała i pomiarów w gabinecie, tylko ważysz i mierzysz się samodzielnie w domu, zapisując swoje wyniki na specjalnej karcie, którą ode mnie dostajesz.

Kiedy można umówić się na konsultację?

Każdy termin jest ustalany indywidualnie, po wcześniejszym kontakcie mailowym lub telefonicznym. Konsultacje zazwyczaj odbywają się w tygodniu, między 8.00-20.00, ale nie bój się, jeśli masz napięty plan dnia, to znajdziemy dla Ciebie taki termin, żeby Ci pasował.

Ile trwają konsultacje dietetyczne przez internet?

Konsultacje przez skype, czy telefon trwają tyle samo czasu co w gabinecie, czyli:

• Konsultacja pierwsza, diagnostyczna – około 80 minut

• Konsultacja kontrolna (także w przypadku kontroli po konsultacji onkologicznej lub bariatrycznej) – około 45 minut

Czego mogą dotyczyć konsultacje?

Konsultacje internetowe mają taki sam zakres tematyczny jak te, na które umawiam się z pacjentami w gabinecie, czy w przychodni. Mogą być to konsultacje dotyczące następujących aspektów:

  • Wsparcie w chorobie nowotworowej,
  • Dieta w profilaktyce nowotworowej,
  • Dieta przed i po zabiegu bariatrycznym,
  • Dieta przy insulinooporności i innych zaburzeniach metabolicznych,
  • Dieta w alergiach i nietolerancjach pokarmowych,
  • Dieta związana z chorobami przewodu pokarmowego,
  • Dieta pomagająca przy biegunkach, zaparciach i innych dolegliwościach,
  • Odchudzanie, zdrowe żywienie.