Przygotowanie do wizyty

Informacje na temat tego, jak wyglądają konsultacje dietetyczne, bariatryczne czy onkologiczne możesz znaleźć w tym miejscu.

Niezależnie od tego jaki jest powód Twojej wizyty, zawsze najlepiej wykorzystamy czas, jeśli się do niej odpowiednio przygotujesz.

Przygotowanie do pierwszej wizyty:

  1. Przygotuj dzienniczek żywieniowy: spis spożytych pokarmów z 3-4 dni (w tym jeden dzień wolny) z uwzględnieniem rodzaju i wielkości posiłków wraz z godzinami spożycia. Przykładowo:

8.00 śniadanie: 2 kromki chleba graham, łyżeczka masła, dwa plastry sera żółtego, dwa liście sałaty, kawa z mlekiem 2% (mleka ok. pół szklanki).

11.30 II śniadanie: drożdżówka z serem, średni banan, dwie kostki gorzkiej czekolady (70%).

Jak będziesz się umawiać na konsultację, prześlę Ci dzienniczek i ankietę do wypełnienia mailem.

  1. Zabierz ze sobą spis wszystkich przyjmowanych leków i suplementów wraz z dawkowaniem.
  2. Przynieś kopię dokumentacji medycznej: wypisy ze szpitala, wszystkie inne wyniki badań (jeśli są związane z tematem konsultacji).
  3. Wykonaj badania laboratoryjne krwi na czczo: poziom glukozy, insuliny, lipidogram, kwas moczowy, eGFR, ALT, TSH. Wyniki nie starsze niż 3 miesiące*.

* W przypadku konsultacji pacjentów onkologicznych, bariatrycznych, alergicznych (kiedy jest to powodem konsultacji) nie ma konieczności wykonywania wymienionych badań – w razie potrzeby zostaną one zlecone na konsultacji.

  1. Wypełnij ankietę żywieniową – jak będziesz się umawiać na konsultację, prześlę Ci ankietę wraz z dzienniczkiem do wypełnienia mailem.
Katarzyna Turek
Pamiętaj, że jeśli nie przygotujesz się odpowiednio do wizyty, to wtedy będziemy mieć mniej czasu w trakcie konsultacji.

Zarówno dzienniczek jak i ankietę możesz wydrukować w wersji jedna strona na kartkę jak i dwie strony na kartkę.